EDPO

EDPO - Ochrona Danych Osobowych
Anna Smolinska 2021-01-18

Balon, Komunikat, Dyskusja, Powiedzieć, Komunikacji


Czy jesteś świadomy, że korzystając z popularnego komunikatora WhatsApp Twoje dane przekazywane są również grupie podmiotów i firm, w tym należących do Facebooka?

Jakie dane? Może to być lista kontaktów z Twojego telefonu wraz z informacjami w niej zawartymi, jeżeli korzystasz z usług płatniczych WhatsApp mogą być to informacje o koncie płatności i dane transakcji, ale również gromadzone automatycznie dane diagnostyczne, informacje o Twojej aktywności, o modelu Twojego urządzenia, o rodzaju systemu operacyjnego, poziomie baterii, wersji aplikacji, o rodzaju używanej przeglądarki, Twojej sieci komórkowej, o połączeniach, języku i strefie czasowej, adresie IP, o lokalizacji, w której przebywasz, plikach cookie oraz wielu, wielu innych.

Czy istnieje inna, bezpieczniejsza alternatywa kontaktu poprzez komunikator ze znajomymi?

Jaki komunikator wybrać?

Jak zabezpieczyć swojego smartfona?

Niebezpiecznik.pl poruszył te kwestie w związku z rzekomą zmianą polityki prywatności WhatsApp oraz wyświetlaniem przez komunikator prośby o jej akceptację.  Więcej informacji, porównanie komunikatorów i kilka porad znajdziesz TUTAJ: https://niebezpiecznik.pl/post/whatsapp-telegram-czy-signal-2/