Nowy Rok – Nowe EDPO!

Witamy w Nowym Roku!

Pierwszy roboczy tydzień w nowym roku zbliża się do końca. Zgodnie z zasadą nowy rok, nowa/y ja, przedstawiamy Państwu nową odsłonę naszej strony internetowej.

Postanowienie: wpisy zamieszczać regularnie.

Będziemy informować Państwa o najważniejszych wydarzeniach z zakresu bezpieczeństwa danych i nowych technologii, będziemy poruszać tematy, którymi aktualnie się zajmujemy wraz z naszymi Klientami i publikować nasze opinie na różne tematy związane z prawem do prywatności. Po kilku latach działalności, możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że nasza misją jest podnoszenie świadomości i wiedzy na temat ochrony danych osobowych, zarówno z prawnego punktu widzenia, jak i z punktu widzenia użytkowników usług technologicznych gigantów. Tu szczególnie polecamy obejrzenie filmu „Hakowanie świata”, który na prawdę otwiera oczy, również w kontekście aktualnych wydarzeń w USA.

Rok 2021 pod znakiem cyfryzacji Polski

Rok 2021 będzie dla Polaków rokiem informatyzacji usług publicznych. Minister w KPRM odpowiedzialny za cyfryzację zapowiada wprowadzenie e-wizyt w urzędach, tworzenie nowych platform e-learningowych dla administracji, cyfryzację inspekcji sanitarnej (koordynacja kwarantanny i szczepień). W tym roku również dowody osobiste zostaną „odświeżone” o odciski palców każdego posiadacza dowodu. Więcej na ten temat znajduje się po tym linkiem. Oddajemy więc swoje ślady technologiczne nie tylko prywatnym firmom, ale także państwu. W zamian korzystamy z pewnych udogodnień. Róbmy to bezpiecznie i świadomie – i tego życzymy w nowym roku!